Kanały YouTube

WORK FLOW

Tutaj możecie znaleźć różne informacje na temat statystyki:


TheRMUoHP Biostatistics Resource Channel kanał poświęcony analizie statystycznej w kontekście Biostatyki / biometrii / analizie statystycznej w medycynie ) Kolega przedstawia wszystkie najważniejsze informacje np. w analizie przeżycia / regresji Coxa.


Producent doskonałego  oprogramowania do statystycznej analizy danych w podejściu BIG DATA i Data Miningu o nazwie KNIME )


– Jeromy Aglim ( kocur z bloków, używa SPSS oraz R do liczenia i tworzenia aplikacji webowych )


Edward dickfingers ( użytkownik specjalizujący się w analizie danych w programie CANVAS ORANGE, w bardzo sympatyczny i prosty sposób przekazuje wiedzę o ORANGE i jego tajnikach. Kolega ma zacięcie do BIG DATA i BIOINFORMATYKI/ BIOSTATYKI )


– Susan Collins ( Znajoma ze stanów zjednoczonych, nagrywa tutoriale z analizy danych statystycznych w pracy z SPSS )


  Learn Analitics  – ( przemiły pan z Indii 🙂 Na jego kanale możemy znaleźć filmy instruktażowe dotyczące analizy danych w SAS, SPSS, EXCEL. Ponad to jako jedyny w YT ma film około 2h pokazujący procedurę przeprowadzenia SCORINGU KREDYTOWEGO)


– James Gaskin ( U tego kolegi znajdziecie wszystko o modelowaniu równań strukturalnych SEM/SEPATH, analizie konfirmacyjnej i zaawansowanej analizie przyczynowości w SPSS i AMOS, chyba jego filmy są najbardziej wartościowym contentem jeśli chodzi o modelowanie przyczynowe)


Mirosław Zelent – ( Pomimo, że Mirosław nie zajmuje się analizą danych to warto odwiedzić jego kanał. Zajmuje się programowaniem i przekazuje tą wiedzę w bardzo przystępny sposób )


 EUREKA ( Zawaansowane modelowanie w R oraz przeprawa po najnowszych technologiach baz danych )


American Psychological Association ( każdy psycholog oraz analityk zanurzony w naukach społecznych powinien być na topie w newsach o najnowszych wytycznych APA )


Linguamatics – (w skrócie TEXT MINING for Beginners )


Vamsidhar Ambatipudi  Na tym kanale jest bardzo dużo informacji o statystyce w biznesie i medycynie (biostatyka,  biometria).


 – Ayumi Chintani – Sympatyczna japonka opowiadająca o zagadnieniach z biostatystyki


 – Statystyka Byesowska w Jasp – Kanał producentów programu Jasp w którym bez problemu można wyklikać zaawansowane statystyki Bayesowskie.