Analizy statystyczne w języku R Metodolog.pl

Analizy statystyczne w języku R

Analizy statystyczne w języku R

Analizy statystyczne w języku R to proces przeprowadzenia różnych rodzajów analiz statystycznych za pomocą języka programowania R. R to open-source’owy język programowania, który jest szeroko stosowany w naukach społecznych, naukach medycznych i wielu innych dziedzinach, w których potrzebne są narzędzia do analizy danych. Aby korzystać z języka R do analiz statystycznych, należy najpierw zainstalować oprogramowanie R i nauczyć się podstaw języka programowania. Istnieją również wiele kursów i tutoriali online, które mogą pomóc w nauce korzystania z języka R do analiz statystycznych.

Od dwóch lat w Metodolog.pl pracujemy w języku programowania R i szczerze mówiąc jest to najlepsze co nas spotkało jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Cała nasza wiedza została przelana w kod R i dzięki temu niesamowitemu światu open-source, zrobiliśmy ogromny postęp w programowaniu, automatyzacji, generowaniu rysunków i tabel, eksploracji danych i ogólnie, w nauce. Podsumowując, nasza praca z danymi stała się inteligentniejsza, szybsza, pewniejsza, co przełożyło się na ogromne zadowolenie klientów, jeszcze większą oszczędność czasu (zarówno naszego jak i klientów), a także i jednak pieniędzy (naszych oczywiście jak i klientów). Weszliśmy na taki poziom realizacji, że musieliśmy zakupić do firmy bardzo mocny komputer, żeby nie tracić cennego czasu na tę masę wyliczeń. Jeśli chodzi o dalsze cele związane z programowaniem, to mamy na celu poduczenie się Pythona i .NETa. Te kroki są niezbędne w celu przyspieszenia ukończenia produkcji naszego oprogramowania statystycznego.

Dlaczego wykonanie analiz statystycznych w języku R jest takie fajne?

Wykonywanie prac statystycznych w języku R jest niezwykle fajne ponieważ, pisanie kodu analitycznego jest tak przyjemne jak pisanie listu miłosnego, lub innego tekstu o zabarwieniu emocjonalnym. Możliwość pisania kodu programu który wykonuje prace analityczne lub graficzne jest niezwykle umilające życie analityka. Po pierwsze wiele prac można zautomatyzować, a po drugie wiele operacji można zlecać maszynie np. wykonanie szeregu analiz czynnikowych różniących się metodami rotacji lub pakietami zmiennych, a następnie poddanie tych wyników walidacji na modelach predykcyjnych. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość dostarczania naszym klientom bardzo systematycznej wiedzy na temat sygnałów ukrytych w szumie danych. Dodatkowo, język R pozwala na wykonywanie świetnych wizualizacji np. w pakietach „ggplot2”, „Plotly” lub „diagrammer”. Możliwości wizualizacji są niekiedy nieocenione kiedy wyniki mają one przedstawić pewną historię oraz czarno na białym zobrazować geometrię lub osobliwość analizowanych zjawisk. Przykład poniżej.

Czy wykonywanie analiz statystycznych pisanych w R są dla każdego?

Osobiście wierzymy w to, że są dla każdego na spróbowanie. Natomiast, trzeba się liczyć z tym, że pokonanie niektórych problemów wymaga dużej dozy cierpliwości i wytrwałości. Przykład pierwszy z brzegu. Mieliśmy w firmie jeden problem programistyczny który wydawał nam się nie do pokonania, ale po 3 miesiącach, kiedy już na prawdę myśleliśmy, że nadajemy się już tylko do tarcia chrzanu, znaleźliśmy świetne rozwiązanie. Myślę, że każdy powinien spróbować lub po prostu doświadczyć łatwości z jaką analizy statystyczne w języku R są wykonywane. My się bardzo przekonaliśmy i myślę, że za kilka lat wypuścimy na rynek coś wspaniałego jeśli chodzi o oprogramowanie statystyczne. Na razie pracujemy i łamiemy sobie głowę na wciąż nowych programistycznych problemach do pokonania.

 

Szkolenia ze statystycznej analizy danych w języku R

Klikając tutaj klik można zobaczyć nasze aktualne szkolenia z analizy danych w R. Są one mniej nastawione na programowanie, za to bardzo ciekawe pokazują różne sposoby analizy danych w R. Głównie uczymy naszych kursantów modelowania równań strukturalnych, analizy ilościowej tekstu, analiz wielopoziomowych, analiz panelowych i różnych ciekawych metod statystycznych które mocno wiążą się z metodologiami badań naukowych.

Jak można zlecić prace programistyczne, analizy lub zamówić szkolnie w R w Metodolog.pl?

Oczywiście autopromocja. W sprawach programistycznych i tych związanych z analizami statystycznymi w języku R, wystarczy do nas napisać zapytanie. Chętnie odpowiemy na zadane pytania. Umówimy się na konsultacje i ocenimy co trzeba 🙂

W połowie przypadków jesteśmy w stanie napisać kod już podczas konsultacji, na cuda trzeba jednak trochę poczekać. Zapraszamy. Na koniec wstawiamy kotka z loga pakietu pozwalającego na programowanie funkcjonalne.