WORK FLOW

Tutaj możecie znaleźć różne informacje na temat statystyki:


TheRMUoHP Biostatistics Resource Channel kanał poświęcony analizie statystycznej w kontekście biostatyki / biometrii / analizie statystycznej w medycynie ) Kolega przedstawia wszystkie najważniejsze informacje np. w analizie przeżycia / regresji Coxa.


Producent doskonałego  oprogramowania do statystycznej analizy danych w podejściu BIG DATA i Data Miningu o nazwie KNIME.


– Jeromy Aglim – używa SPSS oraz R do liczenia i tworzenia aplikacji webowych.


Edward dickfingers – użytkownik specjalizujący się w analizie danych w programie CANVAS ORANGE, w bardzo sympatyczny i prosty sposób przekazuje wiedzę o ORANGE i jego tajnikach. Kolega ma zacięcie do BIG DATA i BIOINFORMATYKI/ BIOSTATYKI.


– Susan Collins – nagrywa tutoriale z analizy danych statystycznych w pracy z SPSS.


  Learn Analitics  – Na jego kanale możemy znaleźć filmy instruktażowe dotyczące analizy danych w SAS, SPSS, EXCEL. Ponad to jako jedyny w YT ma film około 2h pokazujący procedurę przeprowadzenia SCORINGU KREDYTOWEGO.


– James Gaskinwszystko o modelowaniu równań strukturalnych SEM/ analizie konfirmacyjnej i zaawansowanej analizie przyczynowości w SPSS AMOS, SMART PLS i R chyba jego filmy są najbardziej wartościowym contentem jeśli chodzi o modelowanie.


Mirosław Zelent – ( Pomimo, że Mirosław nie zajmuje się analizą danych to warto odwiedzić jego kanał. Zajmuje się programowaniem i przekazuje tą wiedzę w bardzo przystępny sposób.


 EUREKA – Zawaansowane modelowanie w R oraz przeprawa po najnowszych technologiach baz danych.


American Psychological Association 


Linguamatics – TEXT MINING for Beginners.


Vamsidhar Ambatipudi  Na tym kanale jest bardzo dużo informacji o statystyce w biznesie i medycynie.


 – Ayumi Chintani – Sympatyczna japonka opowiadająca o zagadnieniach z biostatystyki


 – Statystyka Byesowska w Jasp – Kanał producentów programu Jasp w którym bez problemu można przeprowadzić zaawansowane statystyki Bayesowskie.