KUKBUKI


Wprowadzenie do R – Łukasz Komsta – Doskonała książka o analizie danych w R dla początkujących 


Przewodnik po pakiecie R – Przemysław Biecek – Bardzo dobra książka (wydanie rozszerzone) o statystycznej analizie danych w R.


Statystyczny drogowskaz  3 – Bardzo dobry podręcznik o praktycznym wykorzystaniu SPSS i AMOS  do modelowaniu równań strukturalnych, konfirmacyjnej analizy czynnikowej, analizie mediacji i moderacji. Jedyna na polskim rynku wydawniczym tak przystępna publikacja.


Statystyczny drogowskaz 2 – Książka w niezwykle jasny sposób wprowadza Czytelnika w świat podstawowej wiedzy dotyczącej różnych schematów analiz wariancji:
– pokazuje wykonanie każdej omawianej analizy w SPSS, w prostych krokach, przy użyciu praktycznych przykładów i wskazówek, łącznie z wykorzystaniem języka poleceń,

– prezentuje wykorzystanie przykładów z realnych badań lub wyników wzorowanych na prawdziwych badaniach psychologicznych, w których zostały zastosowane różne omawiane formy analizy wariancji,

– tłumaczy pojęcia z zakresu statystyki, które trudno znaleźć w tak czytelnej formie w innych podręcznikach (pojęcie sferyczności, zastosowanie konkretnych poprawek w przypadku niespełnienia warunków parametrycznych dla analizy wariancji lub w przypadku porównań wielokrotnych, zasady testowania konkretnych hipotez przy użyciu analiz kontrastów, interpretacja interakcji w przypadku złożonych planów eksperymentalnych).
Statystyczny drogowskaz 2 pomoże poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi zagadnieniami analizy różnic między grupami i między pomiarami.


Statystyczny drogowskaz 1 – Statystyczny drogowskaz 1. Praktyczne wprowadzenie do wnioskowania statystycznego – jest pierwszym tomem wznawianego podręcznika Statystyczny drogowskaz. Praktyczny poradnik analizy danych w naukach społecznych na przykładach z psychologii Miłośnicy dotychczasowego podręcznika na pewno docenią jego nową wersję, zaktualizowaną i rozszerzoną, dla wygody czytelnika podzieloną na dwa tomy.

Niniejszy, pierwszy tom pomoże w przygotowaniu wskaźników, ich opisie oraz wyjaśni podstawy wnioskowania statystycznego.

Polecamy wszystkim, którzy statystykę do tej pory uważali za dziedzinę trudną i niejasną.


Publikacje o analizie mediacji i moderacji oraz ich wielu wariacjach – Potężna wiedza o sposobach estymacji parametrów skomplikowanych modeli eksperymentalnych. Potęga i chwała na wieki tym panom 🙂


SPSS for Dummies – Książka dla początkujących w analizie danych