pomoc statystyczna statystyka metodolog

Obliczenia statystyczne do prac magisterskich.

meto

Obliczenia i usługi statystyczne w pracach magisterskich.

Każdy magister nauk empirycznych ma przed sobą (chyba, że ma bardzo teoretyczną pracę magisterską (co jest rzadkością)) do wykonania obliczenia statystyczne wyników badań własnych oraz napisanie wniosków i dyskusji wyników w oparciu o ich rezultaty.

Jest to potrzebne ze względu na wymagania dotyczące formalnej weryfikacji zebranych danych z przeprowadzonych badań. Wynika to z natury nauk empirycznych. Tam gdzie nie ma matematyki lub logiki nie ma wnioskowania naukowego.

Zwyczaj analiza statystyczna ankiet, obliczenia statystyczne związane z analizą kwestionariuszy, eksperymentów lub obserwacji przeciętnie wymaga użycia około 3-4 testów statystycznych, a czasem (przy bardziej wyśrubowanej metodologii lub schemacie badawczym) nawet ich większej ilości.

Wiąże za tym trochę bardziej zaawansowana wiedza ze statystyki i praktyka wykorzystywania procedur statystycznych w odpowiedni sposób i prawidłowa interpretacja ich wyników.

Podsumowując wszystko, to przed przyszłym magistrem stoi wykonanie analiz statystycznych (statystyki) weryfikujących postawione hipotezy w kontekście własnej pracy empirycznej. Jest to niebywała gratka dla kogoś kto nie zna się na statystyce lub matematyce.

Trochę o nas i tym czym zespół Metodolog.pl zajmuje się na co dzień.

Specjalizujemy się w usługach statystycznych i analizach w biostatystyce, psychometrii, biometrii, ekonometrii i weryfikacji hipotez i budowie modeli statystycznych. Przetwarzamy każde dane, które są wyrażone w postaci liczb i symboli.

Do współpracy przy usługach statystycznych  z naszą firmą zachęcamy wszystkich naukowców, studentów i doktorantów nie znających się na statystyce i obliczeniach, a mających potrzebę kontynuowania niezachwianego postępu teoretycznego i praktycznego w swojej dziedzinie nauki.

Nie każdy w końcu może się nauczyć analizy i skupiać się na niej kiedy ma na głowie skomplikowane badania i napięte terminy realizacji.

Wykonujemy obliczenia statystyczne i usługi  dla:

  • psychologów
  • socjologów
  • pedagogów
  • lekarzy
  • dietetyków
  • inżynierów
  • ekonomistów
  • firm i instytucji

Zajmujemy się szerokim spektrum analiz danych,  obliczeń statystycznych, usług i pomocy naukowej.

Zawsze wykonujemy pracę najwyższej jakości.

Jeśli masz trudności z opisem wyników w magisterce lub doktoracie to zadzwoń do nas lub napisz ( 798 30 95 31 Metodolog @).

Podpowiemy Ci jak ma wyglądać opracowanie statystyczne, co zawrzeć w pracy, jak przygotować metodologię, co pominąć i na czym się skupić by mieć doskonałe obliczenia statystyczne w projekcie.

Wiedz, że to od analiz zależą Twoje wnioski, a to one są najważniejsze z perspektywy dowodzenia prawdy naukowej.

Jeśli szukasz pomocy statystycznej to zapoznaj się z naszym tekstem dotyczącym tego KOMU NIE POWIERZAĆ OBLICZEŃ DO PRAC MAGISTRSKICH

Skoro tu wszedłeś to prawdopodobnie szukasz informacji o tym jak zrobić analizę statystyczną do pracy magisterskiej lub doktorskiej nie wychodząc z domu. Piszemy ten post po to by uchronić Cię przed oddaniem Twoich danych w nieodpowiednie ręce.

Jeśli borykasz się z analizą danych w magisterce lub doktoracie i nie potrafisz tego wykonać sam,  musisz wiedzieć, że obliczenia statystyczne wypływają na jakość Twojej pracy. To od prawidłowo wykonanej statystyki zależy wartość naukowa Twojej magisterki i doktoratu.

Na rynku polskim istnieje wiele firm oferujących pomoc i usługi statystyczne, ale wiele z tych firm to krzaki, które nie realizują rzetelnie swojej pracy. Często dzwonią do nas osoby, które zostały oszukane lub odesłane z kwitkiem z jakieś firmy lub osoby znalezionej w internecie „ogarniającej statystykę w pracach magisterskich i doktorskich”.

Zazwyczaj takie osoby (ogarniacze) zajmują się analizą ankiet np. analizują odsetki odpowiedzi dla 40 itemowego testu psychologicznego, albo liczą statystyki opisowe dla zmiennych porządkowych np. liczą średnią dla wykształcenia (ogólnie celem tego typu osób jest zrobienie „czegoś” i wzięcie pieniędzy. Przykładów źle zrealizowanej analizy statystycznej w pracach naukowych mamy całą szufladę.

Nasza długoletnia praktyka zmusza nas do pisania o tych nieciekawych zdarzeniach. Osoby nie znające się na obliczeniach statystycznych i metodologii badań wyrządzają ogromne szkody, poczynając od finansowych, a kończąc na tych naukowych (zła analiza prowadzi do błędów podczas weryfikacji hipotez badawczych i niepoprawnych oszacowań).