analiza statystyczna nauki empiryczne zaawansowany poziom

Opracowanie statystyczne wyników badań

Opracowanie statystyczne wyników badań to punkt zwrotny we wszystkich badaniach polegających na weryfikacji hipotez lub budowie modeli wyjaśniających.

Każdy kto kiedykolwiek przeprowadzał naukowe badania wie, że opracowania statystyczne wyników tych badań są punktem w którym wszystko się wyjaśnia. W zdecydowanej większości projektów naukowych wyniki analizy i opracowań statystycznych dają się w pewnym zakresie przewidzieć i są one tylko potwierdzeniem wcześniejszych intuicji siedzących w głowie badacza. Niemniej jest pewien obszar badań i eksperymentów w których wyników nie da się przewidzieć. Do tych badań należą badania eksploracyjne i podstawowe polegające na poznawaniu zjawiska i próbie jego charakterystyki i liczbowemu opisowi. Dzięki opracowaniom statystycznym wyników badań naukowcy decydują o sukcesie projektu badawczego oraz podejmują kolejne kroki w celu zgłębienia oglądu zjawiska lub fenomenu którym się interesują.

Opracowania statystyczne wyników badań powinny być wykonane na odpowiednio wysokim poziomie. Większość rasowych naukowców wie, że każdy procent wyjaśnionej wariancji badanego zjawiska lub każdy odsetek siły efektów jest na miarę złota. Czy jest coś wspanialszego niż wysokie współczynniki sił efektu w opublikowanym artykule? Każdy procent jest ważny bo informuje o sile wyjaśniania zjawiska. Podobnie jest też z procentem poprawnych klasyfikacji w badaniach polegających na przyporządkowywaniu obiektów do klas. Nie zagłębiając się w ten temat trzeba sobie powiedzieć, że warto zainwestować czas i budżet w opracowanie statystyczne wyników badań i zaawansowane modelowanie oparte na analizach statystycznych by wycisnąć rzeczywistą wartość z zebranych informacji.

Szukasz odpowiedniego dostawcy który wykona dla Ciebie opracowanie statystyczne wyników badań? Metodolog.pl zapewnia najwyższy poziom realizacji pomocy w analizach statystycznych w nauce i biznesie.

Zachęcamy do kontaktu studentów, doktorantów, naukowców oraz firmy. Na początek możemy zrobić próbny projekt z małym budżetem polegającym na wymianie informacji i próbie sił.

Wykonujemy opracowania i obliczenia statystyczne we wszystkich dziedzinach nauki i biznesu.

Władzą jest wiedza o źródłach zmienności