Usługi statystyczne, pomoc statystyczna, statystyczna analiza danych

Usługi statystyczne i pomoc statystyczna – Metodolog.pl

meto

 

Pomoc statystyczna – Metodolog.pl jako doświadczona i profesjonalna firma statystyczna zachęca do skorzystania z oferty w kontekście projektów badawczych.

Witamy serdecznie w firmie Metodolog.pl. Jest dla nas ogromną przyjemnością, że przeglądasz nasz serwis w celu poszukiwania pomocy statystycznej i realizacji analiz ilościowych do Twojej pracy naukowej i biznesu. Prawdopodobnie masz oczekiwania w stosunku do nas w kontekście obliczenia wyników.

Możesz spokojnie nam zaufać i powierzyć swoje dane. Są one u nas całkowicie bezpieczne, zapewniamy całkowitą anonimowość oraz poufność w kontekście pracy z nami.

Wykonujemy pomoc statystyczną i prace obliczeniowe i raportowanie wyników z każdej dziedziny nauki i biznesu.

Jeśli coś jest zapisane w postaci symboli lub cyfr to jesteśmy w stanie to analizować bez najmniejszych problemów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, umówić termin realizacji zlecenia to zapraszamy do kontaktu z nami (klik).

Charakterystyka Metodologa w kontekście oferty rozwiązań analitycznych.

Poniżej przedstawiamy krótką narrację dotyczącą tego co dzieję się w kontekście pomocy statystycznej oraz usług statystycznych. Metodolog ma duże doświadczenie i staż w realizacji zleceń statystycznych dlatego chcemy podkreślić na czym polega dobra działalność firmy statystycznej w kontekście projektów naukowych. Zacznijmy od tego, że najczęściej analizy statystyczne są wykonywane w nauce, następnie w biznesie, a na końcu w instytucjach państwowych. Jak możemy się domyślać wszystkie te pola korzystają z ofert firm statystycznych, choć wydaje się to dziwne ze względu na to, że nauka i biznes mają największe pojęcie i potencjał do rozumienia i wykonywania obliczeń w kontekście swojej działalności naukowej lub zarobkowej. Skąd to zapotrzebowanie ? Może to wynikać ze zbyt wąskich specjalizacji oraz braku czasu do nauki statystyki lub tego (w przypadku firm), że to się po prostu bardziej opłaca (utrzymanie stanowiska eksperta nie należy do tanich). Najczęściej z tego typu ofert korzysta się w większych ośrodkach miejskich takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Gdańsk, Toruń, Olsztyn. Prawdopodobnie jest tak ze względu na to, że są to miejsca w których jest bardziej rozwinięty świat akademicki oraz obszar gospodarowania firm i przedsiębiorstw. Niemniej trzeba zwrócić uwagę jednak, że większość firm statystycznych realizuje projekty i pomoc statystyczną w całej Polsce na zasadzie pracy on line lub podejmowania delegacji.

Analizy, usługi i pomoc statystyczna.

Analizy statystyczne są w dużym stopniu i najczęściej stosowane w projektach naukowych (licencjackich, magisterskich, doktorskich), choć coraz częściej o opracowanie danych upominają się przedsiębiorcy chcący usprawnić działanie swojego biznesu.

Co oferujemy dostarczając usługi statystyczne lub pomoc statystyczną ?

Najczęściej dostarczamy wiedzę i dobre praktyki dotyczące analiz statystycznych w kontekście badań naukowych i przedsięwzięciach biznesowych.

Bardzo często pomagamy w problemach metodologicznych na etapie planowania badań.

Co charakteryzuje pomoc i analizy statystyczne robione przez naszych analityków, którzy od wielu lat pracują z metodami obliczeniowymi i wynikami badań?

 • wyniki obliczeń statystycznych są zazwyczaj przedstawione w czytelnym ergonomicznym, logicznym i prostym – w swej strukturze – raporcie.
 • zazwyczaj są zaprezentowane graficzne formy przedstawiania wyników (wykresy, tabele, diagramy, grafy)
 • opis najważniejszych procedur dochodzenia do wyników oraz opis i interpretacja kluczowych (z perspektywy stawianych przed weryfikacją hipotez) wyników
 • dostarczane są najwyższej klasy rozwiązania, które są zgodne z postępującą wiedzą o statystyce
Co dostajesz kiedy skorzystasz z tego typu pomocy statystycznej?
 • zazwyczaj są to obliczenia
 • metodologia
 • opis badanej zbiorowości/ obserwacji
 • analizy eksploracyjne
 • analizy zależności/porównania średnich lub – jeśli projekt tego wymaga – specyficznych (odpowiadających danemu problemowi badawczemu np. analiza CONJOINT)  i zaawansowanych analiz statystycznych (np. całych metododologii analitycznych takich jak CRISP DM)
 • interpretacje wyników i wnioski
 • wsparcie merytoryczne i miłą obsługę po wykonaniu pracy

Standardem jest, że wykonanie analizy statystycznej nie przekracza 5 dni. Zazwyczaj czas ten wynosi około 3-5-7 dni, a czasem nawet 2. To wszystko zależy od projektu, a w szczególności od ilości zmiennych do analizy oraz problemu badawczego.

Każdy projekt jest oceniany z perspektywy indywidualnej przez co nie jest mniej lub bardziej ważny.

Metodolog ma w swojej ofercie różne pomoce statystyczne, a nawet ekspresowe analizy statystyczne. Zazwyczaj tego typu oferty są realizowane stosunkowo szybko i są niewiele droższe niż normalnie. Średni czas oczekiwania na taki raport nie przekracza doby od momentu ustalenia wszystkich szczegółów metodologii badania lub problemu badawczego oraz samej natury analiz statystycznych.

Profesjonalna pomoc i usługi statystyczne są niesamowitą rzeczą dla osób chcących zrobić postęp w nauce lub poprawić funkcjonowanie firmy w jakimś konkretnym obszarze. Zdecydowanie się na rzetelnego dostawcę pomocy i usług w analizie statystycznej jest gwarancją dobrze wydanych pieniędzy i satysfakcji z podejmowanych decyzji i kierunku rozwoju. Tylko dzięki rozwiązaniom opartym na wiedzy i długoletnim doświadczeniu można być pewnym doskonałej jakości wyników analiz i obliczeń.

*Jesteś studentem lub doktorantem? Potrzebujesz pomoc w analizie statystycznej swojego badania lub linii badań? Zobacz co możemy Ci zaoferować.

Bibliografia:

B.G. Tabachnick & L.S. Fidell, “Using Multivariate Statistics,” 4th ed. (Allyn & Bacon, Boston, 2001).  SS&H and IPW QA278.T3 2001.

A. Aron and E.N. Aron, “Statistics for Psychology,” (Prentice-Hall, Upper Saddle River, 1994).  SS&H: BF39.A69

H. Motulsky, “Intuitive Biostatistics: A Nonmathematical Guide to Statistical Thinking,” (2nd ed.) (Oxford University Press, 2010)

D.B. Orr, “Fundamentals of Applied Statistics and Surveys,” (Chapman and Hall, New York, 1995).  SS&H: QA276.12.O77