Opinie o Metodolog.pl

Poniższe listy przedstawiają nasze najświeższe opinie. Przy niektórych osobach nie jest ujawniona tożsamość, głównie ze względów politycznych 🚨 lub formalnych 👔 ustaleń władz 🏫 instytucji w których pracują lub mają sformalizowane związki. Natomiast wszystkie te opinie są autentyczne 🪲

 

dr hab. Dominika Wilczyńska AWF Gdańsk

 1. Jak przebiegała współpraca i relacje?

Współpraca i relacje ze specjalistami spółki Metodolog przebiegały bardzo pozytywnie. Pracownicy spółki są niezwykle responsywni i terminowi. Jak sytuacja tego wymaga i np. należy pomóc w odpowiedziach na recenzje oraz poprawkach w zakresie wspólnie tworzonego artykułu, są dostępni i niezwykle pomocni, niezależnie od dnia i godziny. Generalnie świetna komunikacja interpersonalna!!!

 1. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

Jak wspomniałam powyżej, oferują fachową pomoc w zakresie opracowywania wyników badań i późniejszej publikacji, są specjalistami w zakresie metodologii badań, analizy statystycznej dobranej odpowiednio do pytań i hipotez badawczych (problemu badawczego), w moim przypadku badań psychologicznych

 1. Jak je rozwiązaliśmy?

Rozwiązanie było bardzo szybkie, adekwatne cenowo i na najwyższym poziomie. Spółka posługuje się narzędziami i programami, które są akceptowane przez najbardziej renomowane czasopisma naukowe o wysokiej ilości punktów Impact Factor.

 1. Co czułaś w trakcie współpracy z nami?

Czułam się fachowo zaopiekowana i tym samym odczuwałam spokój w zakresie aspektów, na jakie my badacze możemy wpłynąć w zakresie naszych publikacji naukowych

 1. Co byś powiedziała innym o nas?

Bardzo polecam spółkę Metodolog. Razem stworzyliśmy już 3 publikacje w czasopismach powyżej 5 punktów IF. Ja na pewno zaproszę specjalistów spółki Metodolog do współpracy w przyszłości i mam szczerą nadzieję, że się zgodzą.

Marek Kamiński Kaminski Academy Gdynia

W nawiązaniu do doświadczeń ze współpracy z firmą Metodolog.pl Konrad Hryniewicz Sp. z o.o., z przekonaniem możemy poświadczyć, że współpraca przebiegała bez żadnych zarzutów. Pan Konrad z nawiązką spełnił nasze oczekiwania i dzięki niemu stworzyliśmy świetny produkt, jednocześnie utrzymując w międzyczasie dobre relacje oparte na szczerości, otwartości i dotrzymywaniu danego słowa.

Wspólnie opracowaliśmy innowacyjną diagnostykę w oparciu o 12 cech, na podstawie której dostępne będą raporty z rozbudowanymi opisami oraz rozwiązania otwarte dla HR. Poprzez odpowiedni wybór cech i metodologii, udało nam się zrobić rozbudowany engine funkcjonujący na podstawie 130 pytań i dający nam dużo możliwości do dalszego rozwoju.

W trakcie współpracy byliśmy traktowani z serdecznością, zaufaniem i pewnością, że otrzymamy to, co było nam obiecane.

Wierzymy, że w zakresie psychometrii, firma Metodolog.pl Konrad Hryniewicz Sp. z o.o jest na poziomie czołówki światowej i oferuje niezwykle wysoki stosunek jakości do ceny.

Moc serdeczności, Marek Kamiński Founder

dr Sławomir Króliczek

 1. Jak przebiegała współpraca i relacje?

Współpraca z firmą Metodolog przebiegała wzorowo. Każdy aspekt projektu został omówiony w sposób bardzo szczegółowy i dokładny. Takie podejście w dalszej fazie realizacji projektu miało bardzo istotny wpływ na szybką realizację kolejnych etapów projektu. Opracowania statystyczne będące końcowym efektem prac zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie – zarówno merytorycznym jak i estetycznym.

 1. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

Rozwiązywaliśmy problemy zarówno z kategorii naukowej jak i biznesowej. Problemy dotyczy obszaru analizy statystycznej.

 1. Jak je rozwiązaliśmy?

Problemy zostały rozwiązane zgodnie z zakładanymi wytycznymi, a analizy będące efektem prac ukazywały postawiony problem z każdego możliwego aspektu. Reasumując, można uznać, że prace były prowadzone z założeniem przedstawienia wyników w możliwie najbardziej obiektywny sposób ukazując jak najszersze spektrum możliwości współczesnego języka analiz statystycznych.

 1. Co Pan czuł w trakcie współpracy z nami?

Ekscytację, a tak poważnie to można wpisać, że współpraca z firmą Metodolog charakteryzuje się pełnym profesjonalizmem, otwartą komunikacją oraz wysokim poziomem merytorycznym na każdym etapie współpracy.

 1. Co by Pan powiedział innym ludziom o nas? Rekomenduję współpracę z firmą Metodolog zarówno kwestii realizacji projektów naukowych jak i biznesowych.

dr Tomasz UEK

test osobowości wzorowany na teście MBTI

 1. Jak przebiegała współpraca i relacje?

Współpraca przebiegała bardzo pomyślnie od początku do końca współpracy. Co dla mnie istotne, otrzymywałem obszerne wyjaśnienia w razie moich pytań i niejasności. Co więcej, czułem duże zaangażowanie i własną inicjatywę Konrada, tak więc stanowił on partnera we współpracy niż tylko osobę, która przesyła wykonane zadanie.

 1. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

Problemem była analiza danych na potrzeby badań naukowych.

 1. Jak je rozwiązaliśmy?

Bardzo dobrze. : )

 1. Co czułeś w trakcie współpracy z nami?

Czułem, że jest w kontakcie z profesjonalistami, którzy znają się na rzeczy i chcą mi pomóc. Mocną stroną jest komunikacja, zarówno mailowa, telefoniczna, jak i video online – bardzo przyjazna, a także wprost, bez zbędnego owijania w bawełnę.

 1. Co byś powiedział innym ludziom o nas?

Profesjonaliści, można im śmiało zaufać i po prostu naprawdę miło się z nimi współpracuje. Dlatego też planuję dalszą współpracę. Na duży plus jest także proaktywne podejście w rozwiązywaniu problemów.

Ks. dr hab. Dariusz Krok, prof. UO

Referencje dla mgr Konrada Hryniewicza

Prezesa Spółki Metodolog.pl

spec. ds. Analiz Statystycznych, Metodologii Badań i języka R

www.metodolog.pl

 1. Jak przebiegała współpraca i relacje?
 2. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?
 3. Jak je rozwiązaliśmy?
 4. Co Pan czuł w trakcie współpracy z nami?
 5. Co powiedziałby Pan innym ludziom o nas?
 1. Współpraca i relacje z p. mgr Konradem Hryniewiczem i jego Spółką „Metodolog” zostały podjęte w ramach prac badawczych Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego i przebiegały bardzo dobrze i konstruktywnie. Pragnę wyrazić szczerą wdzięczność za w pełni profesjonalną współpracę i pozytywne relacje, które rozwinęliśmy ze Spółką „Metodolog”. Przebiegały one w atmosferze wzajemnego zrozumienia i owocnego realizowania zadań w zakresie zaawansowanych obliczeń statystycznych.

2.3. Problemy i ich rozwiązanie. Podczas naszej współpracy Spółka „Metodolog” wykonała serię obliczeń statystycznych dotyczących wyników badań podłużnych w zakresie psychologii zdrowia i osobowości. Pan K. Hryniewicz w wysokim stopniu zaangażował się w dokładną analizę, innowacyjne rozwiązywanie problemów i wypracowanie końcowych modeli statystycznych. Dzięki wspólnym wysiłkom i dobremu duchowi współpracy byliśmy w stanie zidentyfikować realne rozwiązania, które odnosiły się do przeprowadzonych badań.

 1. Co Pan czuł w trakcie współpracy z nami? Podczas naszej współpracy z Spółka „Metodolog” mieliśmy głębokie poczucie zaufania i profesjonalizmu. P. K. Hryniewicz wykazał się doskonałym zrozumieniem naszych potrzeb dotyczących zaawansowanych obliczeń statystycznych i dostarczył rozwiązania doskonale dopasowane do naszych wymagań. Na każdym etapie działań, posiadaliśmy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach, co pozwoliło nam efektywnie wykonać zadania. Komunikacja z firmą przebiegała wzorcowo – w trakcie obliczeń p. K. Hryniewicz był zawsze – nie tylko mailowo, ale i telefonicznie – dostępny, służąc pomocą i wyjaśnieniami.
 2. Co powiedziałby Pan innym ludziom o nas? Z przyjemnością chciałbym polecić Spółkę „Metodolog” każdej firmie lub osobie, która poszukuje profesjonalnych usług statystycznych. Wspominana firma nie tylko dostarcza wyjątkowo precyzyjne analizy i raporty, ale również wykazuje się zaangażowaniem, elastycznością, dostosowując się do potrzeb w trakcie trwania projektu. Bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że Spółka „Metodolog” prezentuje „podejście zorientowane na klienta”, a zaangażowania w wykonywane zadania są godne podziwu i stanowią przykład doskonałej, profesjonalnej obsługi klienta.

dr Anastazja Moon. University of Peking

Skontaktowałam się z firmą „Metodolog.pl” z powodu braku możliwości rozwiązania problemu naukowego natury statystycznej do mojej pracy doktorskiej. Miałam ograniczony czas i skomplikowane zadanie do wykonania, którego ani ja, ani moi współpracownicy nie mogliśmy rozwiązać.

Po przeanalizowaniu problemu, pracownicy firmy w sposób profesjonalny zaadresowali go, przedstawiając konkretny plan rozwiązania. Wykonali zadanie mieszcząc się w czasie. Nasza współpraca obejmowała rozwiązanie problemu, dostarczenie wyników oraz konsultacje merytoryczne.

Współpraca przebiegała sprawnie, pracownicy byli bardzo zaangażowani i responsywni. Okazali się bardzo odpowiedzialni podczas realizacji projektu, adresując kolejne zadania, które pojawiały się podczas procesu. Finalnie rozwinęliśmy kilkumiesięczną współpracę, która zaowocowała rzetelnymi wynikami.

Czułam się bezpiecznie pracując z firmą „Metodolog.pl”, mimo ogromnego stresu związanego z projektem. Polecam współpracę z firmą „Metodolog.pl” ponieważ jej pracownicy świetnie wywiązali się z powierzonego zadania, byli konkretni, skuteczni, a przede wszystkim uczciwi.

mgr Karolina Gonera

Współpraca przebiegała bardzo sprawnie. Pan Konrad jest bardzo pomocny i podpowiada bardzo ciekawe rozwiązania. Proponuje kilka rozwiązań, ale przy okazji prezentuje nie tylko argumenty i korzyści każdego z nich, ale także ewentualne trudności bądź wady. W sytuacjach, gdy pojawiały się pewne trudności z analizą danych, to były one rozkładane na czynniki pierwsze i w ścisłej współpracy pomagał je rozwiązać w różny sposób. Niekiedy wymagało to dodatkowej analizy badanych wymiarów, bądź tworzenia dodatkowych macierzy korelacji. Nigdy nie usłyszałam, że się nie da. Analiza była bardzo szczegółowa i skrupulatna. Podczas tej współpracy czułam się bardzo komfortowo, nawet jak nie wiedziałam czegoś, to bez problemu otrzymywałam niezbędną odpowiedź. Jeśli była taka potrzeba umawiane były dodatkowe spotkania w celu uściślenia pewnych zagadnień, bądź poszukiwania jak najlepszych rozwiązań. Dzięki czemu byłam spokojna, że efekt końcowy będzie najlepszym możliwym.

Z ogromną przyjemnością polecam tą współpracę, ponieważ oferowane rozwiązania nie są sztampowe i nie ograniczają się do jak najmniejszych nakładów pracy. Otrzymałam ze strony Pana Konrada bardzo duże zaangażowanie w moje badania i świetną analizę do dalszych działań.

Pozdrawiam, Karolina Gonera

mgr Małgorzata Mazurkiewicz SGH

Z firmą Metodolog.pl mam przyjemność współpracować od trzech lat. Do tej pory rozwiązywaliśmy problemy dotyczące projektów związanych z wykorzystaniem do analizy programu Stata, programowania w języku R oraz modelowania równań strukturalnych. Mamy również za sobą intensywną pracę nad tworzeniem samej struktury badania ilościowego (ankiety).

Firma Metodolog.pl to zespół ekspertów, którzy potrafią dać odpowiedź na każde zapytanie i wątpliwości pojawiające się na różnych etapach współpracy. Co więcej, bardzo dogłębnie wprowadzają w tajniki związane nie tylko z samą analizą badań, ale również i metodologią. W przejrzysty sposób przekazują kompendium wiedzy w tym zakresie, a jest to aspekt, który często jest niedopracowany na uczelniach.

Firmę cechuje kompetencja, wiedza ekspercka oraz terminowość.

Poza tym współpraca odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze. W dużej mierze wykorzystywane są przez firmę pozytywne aspekty psychologii pracy z klientem, a przede wszystkim drugim człowiekiem. W trakcie pracy nad projektami wymienialiśmy się międzynarodowymi doświadczeniami z pola naukowo-badawczego, jak i szeroko pojętego biznesu. Firma Metodolog.pl to najwyższa jakość i najwyższe standardy międzynarodowe. Gorąco polecam,

Pani dr x1�1 i Pani dr x2�2 Uniwersytet Morski Gdynia

test osobowości wzorowany na teście MBTI

 1. Jak przebiegała współpraca i relacje?

Współpraca z Metodolog.pl była niezwykle satysfakcjonująca. Od samego początku nawiązaliśmy świetny kontakt, co umożliwiło efektywną komunikację na każdym etapie realizacji projektu. Firma jest absolutnie profesjonalna, terminowa i elastyczna, co stworzyło świetne relacje między nami i zbudowało wyjątkową atmosferę życzliwości i zaufania. Byliśmy zawsze traktowani z szacunkiem i profesjonalizmem. Takiego partnera szukaliśmy !

 1. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

Metodolog.pl to sprawdzony partner w naszych badaniach, pomagając nam nie tylko rozwiązać, ale i zrozumieć pojawiające się problemy związane z analizą danych. To Zespół, który niejako włącza Cię do swojego Teamu, z którym wspólnie przyglądasz się Twoim danym, dyskutujecie wzorce, związki czy tendencje => Co szczególnie ważne, Metodolog.pl podejmuje różne kierunki analizy statystycznej, nie kieruje się szablonem i utartą, powielaną ścieżką, bierze zawsze pod uwagę indywidualny charakter Twoich badań, a dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań analizy statystycznej, podnosi ich jakość, wartość i oryginalność. Reasumując, Firma Metodolog.pl pomogła nam rozwiązać wiele zagadnień związanych z analizą statystyczną zebranych przez nas danych. Analizy dostarczyły nam cennych informacji, uwzględniając charakter badania i cel naszej pracy naukowej.

 1. Jak je rozwiązaliśmy?

Metodolog.pl wspiera Ciebie wszechstronnie. Posiada najnowsze narzędzia statystyczne by wnikliwie przeanalizować Twoje dane, pomaga przy interpretacji wyników, robi to w sposób jasny i zrozumiały, nie zapomina o Tobie także przy procesie recenzji, a to jest dziś bardzo wartościowe i cenne. Co więcej, korzystając z różnorodnych technik analizy statystycznej, Zespół przygotował dla nas raporty i prezentacje, które były łatwe do zrozumienia i interpretacji. Metodolog.pl to Eksperci, którzy są dla Ciebie zawsze dostępni, zarówno w przypadku dyskusji wyników jak i wyjaśniania wszelkich wątpliwości, co bardzo przyspieszyło nasz proces badawczy. I to wszystko w świetnej, spokojnej atmosferze współpracy….

 1. Co czułaś w trakcie współpracy z nami?

Podczas współpracy z Metodolog.pl czuliśmy zaufanie i pewność, że nasze badania były w tzw. „dobrych rękach”. Niejednokrotnie byliśmy pod wrażeniem Ich szerokiej wiedzy eksperckiej, profesjonalizmu i autentycznego zaangażowania. To sprawiło, że praca nad badaniami nie była dla nas stresująca, a nasze cele były łatwiejsze do osiągnięcia. Współpraca z Metodolog.pl to nie tylko czysta – techniczna- analiza statystyczna, ale przede wszystkim coś więcej – wzajemne zrozumienie, badawcza inspiracja, życzliwość. W trakcie współpracy z Metodolog.pl czuliśmy pewność, że analizą naszych danych zajmują się profesjonaliści. Poza tym pracownicy Firmy byli zawsze pomocni i odpowiadali na nasze pytania w sposób rzetelny i zrozumiały.

 1. Co byś powiedziała innym o nas?

Zdecydowanie polecamy tę firmę innym Badaczom. Zdolności Metodolog.pl do wnikliwej analizy danych statystycznych, do dostarczania konkretnych i użytecznych rozwiązań i to w dobrej, wzajemnej atmosferze współpracy są nieocenione. Metodolog.pl to niezawodny partner, na którym można polegać!

mgr Marta S.

test osobowości wzorowany na teście MBTI

Szanowni Państwo,

Chciałabym wyrazić moją pełną wdzięczność i uznanie dla firmy Metodolog, która miała znaczący wpływ na początkowe etapy mojego doktoratu. Jako doktorantka, zmagając się z zawiłościami statystyki oraz interpretacją wyników badań naukowych, miałam szczęście korzystać z profesjonalnych konsultacji, które firma Metodolog oferowała.

Współpraca z Metodolog przebiegała niezwykle płynnie. Z niezwykłą empatią i zaangażowaniem zrozumieli moje problemy, udzielając precyzyjnych i klarownych wskazówek co do kierunku rozwiązania moich trudności. Pomogli mi nie tylko w zrozumieniu statystyki, ale również w stosowaniu właściwego stylu APA w opisie wyników badań.

Czułam się zaopiekowana przez cały czas naszej współpracy. Profesjonalizm, z jakim się spotkałam, uspokajał i pozwalał mi skoncentrować się na najważniejszych aspektach mojej pracy. Każda konsultacja była dla mnie niezwykłym wsparciem, a podejście pracowników Metodolog cechowało się nie tylko wielkim profesjonalizmem, ale także ciepłem, uśmiechem i poczuciem humoru.

Bez wahania polecam firmę Metodolog innym. Są nie tylko ekspertami w swojej dziedzinie, ale również niezwykle zaangażowanymi i pomocnymi osobami, które z pasją podchodzą do rozwiązywania problemów, szybko znajdując najbardziej optymalne rozwiązania.

Z wyrazami szacunku, Marta S.

Mgr Ewa Łukaszewicz

test osobowości wzorowany na teście MBTI

 1. Wrażenia związane z programem SZTOS

Praca z programem nie sprawiła większych problemów, wszystko jest napisane jasno i czytelnie. Pierwsze drobne obliczenia w programie, zanim pojawiły się materiały szkoleniowe – bez problemu. Opcja rekodowanie zmiennych numerycznych – naprawdę super, 2/3 kategorie, 3 Kliknięcia i wygenerowany przejrzysty raport + utworzone dwie nowe zmienne, przy jednej procedurze. Filtracja danych bardzo fajna opcja, przejrzysta. Podobają mi się szczegółowe pytania o to co chcę aby było w raporcie. Rozpakowanie wielokrotnych odpowiedzi to funkcja, która pomoże niemalże przy każdej analizie. Szacunek, ze Ktoś o tym pomyślał !!!

 1. Co o oprogramowaniu SZTOS mogłaby pomyśleć inna osoba zajmująca się zawodowo analizą statystyczną danych?

Pomyślałaby, że Twórca jest Wielkim Mistrzem w naszym statystycznym świecie. Jestem przekonana, że każda osoba zajmująca się zawodowo analizami statystycznymi chciałaby mieć SZTOSA, który sprawia, że analizy robią się same. Każda osoba pewnie by chciała aby jej praca zawodowa stała się o 90-95% lżejsza i nie obciążająca. I pewnie taka osoba, po wygenerowaniu pierwszego raportu byłaby w szoku, jak ja.

 1. Napisz z jakich względów oprogramowanie SZTOS jest konkurencyjne w stosunku do innych programów statystycznych?

Jest bezkonkurencyjne, ponieważ żadne oprogramowanie nie zrobi za nas wnioskowania statystycznego. A SZTOS oferuje gotowca, dokładne, szczegółowe wnioskowanie, plus tabele, wykresy. Analiza podana na tacy, więc konkurencji nie ma.

 1. Opisz swoje pozytywne wrażenia/doświadczenia związane z materiałami szkoleniowymi programu SZTOS

Materiały szkoleniowe w formie video uważam za najlepszą formę nauki. Dokładne tłumaczenie każdej opcji w programie z pokazywaniem na ekranie co się robi, gdzie klika daje możliwość ćwiczenia tego samego w tym czasie i w ten sposób od razu się ta wiedza utrwala. Można się zawsze cofnąć, aby powtórzyć, zatrzymać by wykonać ćwiczenie itd. No i głos prowadzącego szkolenie jest ważnym elementem. Łagodny, przyjazny, o przyjemnym tonie, momentami uśmiechnięty – fajnie się tego słucha, a gdy się fajnie słucha to chce się słuchać więcej i nauka staje się przyjemna. Nie obejrzałam jednak jeszcze wszystkiego, dlatego na szkolenie w wykonaniu Pani wypowiem się innym razem.

 1. Jak bardzo praca w programie SZTOS odciążyła Twój umysł od typowych trudności w pracy analitycznej?

W skali 1-10 – odciążyła na 9. Robienie analizy wręcz nie wymaga myślenia. Dochodzi jeszcze coś na kształt poczucia bezpieczeństwa u mnie. Czuję się bezpiecznie, bo wiem, że każde obliczenie, wnioskowanie jest wykonane prawidłowo, że z powodu zmęczenia nie popełnię błędu, że czegoś nie przeoczę. 100% pewności, że wysyłam komuś coś dobrego, bezbłędnego jest bardzo dużym komfortem. Nie sprawdzam, nie czytam po parę razy upewniając się czy wszystko jest OK. Po prostu jestem pewna.

dr Robert Pieczykolan

test osobowości wzorowany na teście MBTI

 1. Opisz swoje pozytywne wrażenia/doświadczenia związane z obsługą programu SZTOS

Dziś po raz pierwszy miałem okazję wypróbować program do analizy danych statystycznych SZTOS. Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Program jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Nawet osoba, która po raz pierwszy otworzy program bez większych trudności będzie po chwili (oswojenia się z programem, menu) odnaleźć funkcje potrzebne do importu danych czy przeprowadzenia konkretnych analiz statystycznych. Bardzo podoba mi się także układ menu, tzn. sposób w jaki zostało zaprojektowane, wszystko co najważniejsze znajduje się na wieszku i nie ma potrzeby tego szukać w ustawieniach czy podmenu (submenu). Kolejną cechą produktu, która bardzo mi się spodobała jest oddzielne hasło do wyświetlania raportów z analiz.

 1. Opisz swoje negatywne wrażenia/doświadczenia związane z obsługą programu SZTOS

Jedyne co mi się nie tyle co nie podoba a bardziej jest uciążliwe to melodie; zarówno ta , którą słyszymy przy otwieraniu programu , jak i ta słyszana przy generowaniu raportów są one zdecydowanie za głośne/intensywne. Myślę ,iż częściowe wyciszenie jest bardzo dobrym pomysłem (i wiem ,że już Państwo nad tym pracujecie ponieważ dzwoniłem aby zapytać o hasło do wyświetlania raportów i udzielono mi tej informacji).

 1. Co o oprogramowaniu SZTOS mogłaby pomyśleć inna osoba zajmująca się zawodowo analizą statystyczną danych?

Wielu statystyków/analityków danych z instytucji edukacyjnych z którymi miałem okazję współpracować korzysta z R. Jednak większość firm oraz instytucji nie stosuje darmowego oprogramowania z obawy przed utratą/kradzieżą często poufnych danych. Psycholodzy często korzystają z SPSS , które świetnie nadaje się do analizy min. kwestionariuszy. Podsumowując ,najcześciej używane programy statystyczne to SPSS, Statististica , Matlab oraz R. Myśle ,iż ciężko może być przekonać tych specjalistów od analizy danych, którzy korzystają z programów otwartych (tzn. wymagających użycia składni aby wydawać polecenia).Co więcej często dany program jest powiązany z niektórymi profesjami/dziedzinami nauk (np. SPSS i nauki społeczne). Wiem ,że SPSS zastosował wtyczkę , aby użytkownicy mogli wydawać polecenia jak w R). Składnia w SPSS to porażka!Jednak osobiście uważam ,że program SZTOS przypadł by do gustu większości specjalistów od analizy danych z którymi miałem przyjemność współpracować. Co więcej swietnie by się sprawdził jako pomoc osobą , które muszą zajmować się statystyczną analizą a posiadają ograniczoną wiedzę z tego zakresu np. menadżerowie.

 1. Napisz z jakich względów oprogramowanie SZTOS jest konkurencyjne w stosunku do innych programów statystycznych?

Większość programów statystycznych z jakimi miłem okazję pracować wymaga dużej wiedzy technicznej oraz dobrej wiedzy z zakresu statystyki. W programach otwartych trzeba np. znać składnie (R,Matlab), a w zamkniętych często jesteśmy ograniczeni do tego co nam umożliwi producent np.SPSS, Statistica.

Pani Natalia Gwoździk – Pracownik administracyjny placówki medycznej i freelancerka

Mistrzu !!! Chciałam się pochwalić, że zrobiłam pierwszą analizę w SZTOSie. Skopiowałam do worda. Następnie całość przeczytałam dokładnie, porównując ze stylem moich analiz i powiem Ci w sekrecie, że trochę się zawstydziłam kur**. Bo myślałam, ze robię super, a okazuje się że NIE😆 – krótko – nie ta liga. A co najważniejsze, że profesjonalna analiza, bez wysiłku, bo bez myślenia, wszystko podane na tacy. Jestem pod ogromnym wrażeniem ogólnie.

Dr Karolina Oleksa-Marewska

Z p. Konradem Hryniewiczem/ z zespołem Metodolog.pl współpracowaliśmy przy przeprowadzaniu analiz statystycznych i ich interpretacji w ramach rozległych, międzynarodowych badań ilościowych sfinansowanych z grantu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Współpraca była wieloetapowa, bo korzystaliśmy ze wsparcia p. Konrada/ zespołu Metodolog.pl zarówno przed rozpoczęciem badań właściwych, przy walidacji kwestionariusza własnego autorstwa, jak i po zebraniu wyników badań. P. Konrad/ zespół opracował dane w formie wstępnych, aczkolwiek rozległych analiz, aby przetestować hipotezy ogólne, a następnie wykonał wiele analiz w celu stworzenia modeli strukturalnych. Współpraca przy tym dużym, wymagającym projekcie (testowaliśmy aż 7 konstruktów, każdy z nich składał się z wielu czynników, do tego wyniki uzyskaliśmy na grupie ponad 3200 osób z 8 krajów i ponad 10 branż) była bardzo owocna, otrzymywałam odpowiedzi i analizy w szybkim czasie, dane zawsze były opracowane dokładnie, zarówno w formie opisowej jak i graficznej. Nieocenioną pomocą są konsultacje z p. Konradem, który spokojnie i wyczerpująco tłumaczy uzyskane wyniki. Przy skomplikowanych modelach to bardzo cenne. To, co zasługuje na szczególną uwagę, to niebywałe wsparcie- zdarzało mi się pisać/dzwonić w różnych kwestiach statystycznych i metodologicznych, które wynikały z dylematów badawczych i zawsze otrzymałam odpowiedzi oraz mogłam umówić się na konsultacje online celem dokładnego omówienia moich pytań. Jestem zatem bardzo zadowolona z naszej dotychczasowej współpracy, zarówno pod kątem jakości analizy danych, otrzymanego wsparcia jak i uzgodnionego budżetu. Chyba najlepszą rekomendacją jest fakt, że mimo zakończonego projektu, nadal współpracujemy przy analizie różnych danych, również z innych projektów, i nie zamierzam tego zmienićJ Dziękuję!

dr Zbigniew Wacławski

Jak przebiegała praca i relacje? Wzorowo, czyli tak jak można sobie wyobrazić. A więc, poszczególne kwestie, które budziły moje wątpliwości, bądź Pani Anny wyjaśnialiśmy na bieżąco. To bardzo ważny i istotny element przebiegu badań w oparciu o obustronny przekaz. Zlecanie badań statystycznych nie zwalnia nas z obowiązku znajomości procedur, czy stosowanych metod badawczych. Podczas obrony doktorskiej zdarzają się pytania właśnie dotyczące tych kwestii, co potwierdza konieczność znajomości tej materii.

Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

Generalnie wszyscy wiemy, że statystyka i analiza badań w kierunku potwierdzenia hipotez postawionych w pracy naukowej stawia większości z nas nie małe kłopoty. Trudno tracić czas na pogłębianie wiedzy w tym zakresie, dlatego zlecamy je specjalistom. Wiemy i jesteśmy pewni, że będzie to zrobione prawidłowo.

Jak je rozwiązaliśmy?

Można powiedzieć – dobrze, a więc w sposób zgodny ze sztuką tej dziedziny nauki. Moja praca doktorska w części badawczej była wykonana prawidłowo.

Co Pan czuł w trakcie współpracy z nami?

Poczucie zaopiekowania, pewność dobrze wykonywanej pracy.

Co by Pan powiedział innym klientom o nas?

Z całą pewnością mogę polecić za: dobrą i pewną pracę, dociekliwość, dobrą atmosferę współpracy, sumienność, terminowość, dobrze spasowaną cenę za usługę.

Wdzięczny Klient

 1. Jak przebiegała współpraca i relacje?

Rozpocząłem współpracę z Panią Anną od przygotowania hipotez. Wymieniliśmy kilka maili i odbyliśmy rozmowy tel. aby promotor zaakceptował stawiane hipotezy. Dalsza współpraca dotyczyła opracowania statystycznego

 1. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

Pomoc tej firmy dotyczyła wsparcia w całym procesie powstawania rozdziału statystycznego pracy mgr.

 1. Jak je rozwiązaliśmy?

Pani Anna otrzymała wyniki surowe testów i wskazówki jakie obliczenia są potrzebne. Wszystkie rozwiązania były akceptowane przez promotora.

 1. Co Pani czuła w trakcie współpracy z nami?

Współpracując z Panią Anną czułem się zaopiekowani.

 1. Co by Pan powiedziała innym ludziom o nas?

To firma która zasługuje na zaufanie. Warto poprosić profesjonalistów o pomoc, wyjaśnienia, aby przygotowywana praca statystyczna miała jak najlepszą wartość.

 

dr Mirella Kozakiewicz

Współpraca z Panią Anną Milewską – specjalistą ds. Analiz Statystycznych z firmy Metodolog, układała mi się bardzo dobrze. Jest osobą kompetentną, z dużą wiedzą fachową, potrafiącą doskonale radzić sobie ze stawianymi przed nią zadaniami. Pani Anna potrafiła cierpliwie wysłuchać moich racji i rzeczowo się do nich odnieść. Znajomość przeprowadzenia analizy statystycznej nie jest moją najsilniejszą stroną i dzięki pomocy Pani Anny mogłam ją prawidłowo przedstawić w mojej pracy. Serdecznie polecam fachową pomoc Pani Anny Milewskiej

dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Alicja Grochowska

1. Jak przebiegała współpraca i relacje?

Przede wszystkim warto podkreślić zaangażowanie i cierpliwość p. Konrada Hryniewicza w trakcie współpracy. Wykonywanie analiz w krótkich terminach i prezentowanie ich w formie przystępnej także dla adeptów badań naukowych zachęca do dalszej współpracy. Co więcej, po licznych dyskusjach nad wynikami analizy były powtarzane kilkukrotne z uwzględnieniem nowych ustaleń – i nadal z zaangażowaniem. Podczas dyskusji nie tylko dowiadywaliśmy się o statystycznych interpretacjach wyników, lecz także uzyskiwaliśmy cenne wskazówki merytoryczne w odniesieniu do uzyskanych wyników badań.

2. Jakie problemy pomagaliśmy rozwiązać?

p. Konrad Hryniewicz pomógł nam wykonać wielopoziomowe meta-analizy wraz z testowaniem efektów moderacji i metaregresj. Cenne we współpracy był rozpisany dedykowany kod w języku R. Pozwalało to osiągnąć produkcyjny i wieloscnariuszowy charakter analiz oraz wysokie tempo otrzymywanych wyników.

3. Jak je rozwiązaliśmy?

Wszystkie analizy, które wykonywała firma Metodolog były przede wszystkim znakomicie wytłumaczone mojemu zespołowi. Wreszcie wszyscy zrozumieli, jak interpretować wyniki metaanalizy! Jednym z efektów współpracy z p. Konradem było przyjęcie naszego artykułu do International Journal of Advertising (Impact Factor 6.7).

4. Co czułaś w trakcie współpracy z nami?

Czułam satysfakcję, że mój zespół dostawał bardzo przejrzyście wyjaśnione wyniki.

5. Co byś powiedziała innym o nas?

Warto!

mgr Piotr Szymański

test osobowości wzorowany na teście MBTI

Potrzebowałem szybkiej, fachowej konsultacji Statystyka w nietypowej, jak mi się wydawało, kwestii. Otrzymałem błyskawiczną, profesjonalną i w pełni satysfakcjonującą konsultację. Okazało się, że dla Konrada Hryniewicza nie istnieją kwestie nietypowe. Jeżeli w przyszłości będę potrzebował konsultacji w obszarze statystyki, to metodolg.pl jest sprawdzonym adresem.

mgr Piotr Szymański

 

mgr Michał Grabski Katedra Biologii Molekularnej wydziału Biologii UG; Instytut Oceanologii PAN

Nieczęsto zdarza się tak szybka a zarazem owocna współpraca. Dobry kontakt i zrozumienie problemu przez Pana Kondrada poskutkowało rozwiązaniem problemów w niezwykle krótkim czasie.

Do metodolog.pl zgłosiłem się z prośbą o weryfikację dobranych testów statystycznych, oraz prośbą o dobranie odpowiednich testów post-hoc.

Poprzez wizualizacje i zwięzłe opisy uzyskaliśmy przejrzysty raport, z którego wnioski nasuwały się same.

Czułem rozumienie i chęć pomocy.

Jeszcze nieraz skorzystam ze świadczonych przez metodolog.pl usług. Polecam każdemu kto chce lepiej poznać swoje dane.

Dziękujemy 🎩