Analiza statystyczna badań

Analiza statystyczna badań

Analizy statystyczne badań – Metodolog.pl

Analiza statystyczna badań – Firma naukowa jaką jest Metodolog.pl jest dostawcą rozwiązań statystycznych w nauce i biznesie. Od wielu lat dostarcza obliczenia, raporty i rozwiązania metodologiczne dla klientów prywatnych, firm i instytucji państwowych. Specjalizuje się w analizie statystycznej danych, a w szczególności: prognozowaniu, modelowaniu danych, zaawansowanej i wielowymiarowej analizie danych (modelowanie równań), segmentacji, ocenie ryzyka i wielu innych. Zachęcamy studentów, przyszłych doktorów, naukowców i menadżerów do składania zapytań ofertowych. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Analiza statystyczna badań w naukach empirycznych i biznesie.

Przyzwyczailiśmy się już do liczb i statystyk w pracach magisterskich, doktorskich i publikacjach. W literaturze naukowej, a tym bardziej w prowadzeniu firmy i strategicznym zarządzaniem rozwojem, analiza statystyczna jest już standardem. Oszczędność i redukcja ryzyka jaka wynika z wykorzystywania analiz statystycznych daje ludziom spokój i kontrolę nad eksploatowanym obszarem. Niezależnie od tego co jest poddawane liczeniu to przetwarzanie danych bazuje na ilościowym podsumowaniu liczb i symboli, dlatego wszystkich zainteresowanych podsumowaniem wyników swoich badań zachęcamy do skorzystania z oferty Metodolog.pl. Analiza statystyczna jest tylko jednym z elementów który wchodzi w skład sukcesu projektu naukowego lub jakiegokolwiek innego projektu związanego danymi. Bardzo wiele daje doświadczenie analityka, wiedza statystyczna i opracowanie odpowiedniej linii prac z klientem.

Analiza statystyczna badań – analizy drugiej generacji.

Analiza statystyczna jaką jest metoda modelowania równań strukturalnych (SEM PLS) jest techniką która, wraz rozwojem wymagań stawianych nauce, rozwinęła się na tyle, że jest w stanie sprostać większości oczekiwaniom stawianym przez badaczy. Dlatego też osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z eksperymentowaniem naukowym zachęcamy do nawiązania kontaktu z nami w celu skorzystania z naszego doświadczenia w projektowaniu badań i eksperymentów mogących podlegać pod analizy statystyczne metodą wielowymiarowych równań strukturalnych. Na dzień dzisiejszy oferujemy dwie metody modelowanie. Pierwszą jest analiza statystyczna modeli opartych o macierz kowariancyjną (covariance based models – ML, ADF itp.), a drugą jest opcja modelu wariancyjnego (wariance based partial least squares models). Wykonujemy modelowanie formatywne, a także, coraz częściej stosowane, modele reflektywne.

Analizy statystyczne i usługi naukowe w Metodolog.pl

Analizy statystyczne i obliczenia wykonywane za pomocą danych to niewątpliwie jedne z najważniejszych i strategicznych elementów rozwoju naukowego i biznesowego. Charakterystyka zjawisk, ich predykcja i eksplanacja to jedne z najważniejszych elementów rozwijających myśl naukową oraz inteligentne sterowanie działaniami i decyzjami przedsiębiorców w niepewnym otoczeniu rynkowym. Firma Metodolog.pl pomaga w obliczeniach i sprawia, że analizy statystyczne stają się użytecznym narzędziem w codziennej pracy. Nasze analizy statystyczne sprawią, że naukowe prace które analizujemy staną się o wiele lepsze, a działania podejmowane przez przedsiębiorców będą bardziej trafne. Doświadczony team analityków z Metodolog.pl w czasie swojej długiej pracy miał praktykę z większością analiz statystycznych i technik obliczeniowych oraz metodologii z różnych dziedzin nauki.

Wykonujemy nie tylko analizy statystyczne. Zajmujemy się również bardzo wszechstronnym doradztwem naukowym i metodologicznym w projektach badań ilościowych i eksperymentalnych oraz wyciąganiem teoretycznych wniosków z przeprowadzonych badań. Ponad to zajmujemy się oceną przyczynowości w badaniach ilościowych na podstawie testowania modeli strukturalnych i układów kauzalnych.

Jak zacząć współpracę z Metodolog?

W celu rozpoczęcia współpracy niewątpliwe trzeba nawiązać pierwszy kontakt. Podczas tego kontaktu, dzwoniącego obsłuży szef Metodolog mgr Konrad Hryniewicz. Podczas rozmowy zazwyczaj są poruszane kwestie związane z problem naukowym lub problemem biznesowym (jego cel, motywy, oczekiwane rezultaty) oraz próba oceny wykonalności prac i wysokości budżetu. Podczas pierwszego kontaktu wstępnie są proponowane konkretne kroki, analizy statystyczne i metody pracy. W kontekście projektów trudnych lub na życzenie klienta, pracą od początku do końca może zajmować się szef lub jego odpowiednio wykwalifikowany pracownik. W pracy z danymi i metodami badawczymi Metodolog.pl podejmuje się tylko i wyłączenie „wykonalnych” projektów.

Zachęcamy do składania zapytań.