Ceny analiz statystycznych

Ceny analiz statystycznych

Ceny analiz statystycznych.

Ceny analiz statystycznych są fundamentalna kwestią w przypadku wyboru firmy statystycznej. Wielu studentów, naukowców i kierowników zastanawia się nad wyborem firmy statystycznej i stara się  utrzymać jednocześnie kompromis miedzy jakością, a kosztami prac. Ceny obliczeń i analiz statystycznych w dobie komputeryzacji, internetu i szerokiego dostępu do informacji nie powinny być takie drogie jak się nam wydaje. Mnogość publikacji, oprogramowania, skryptów i algorytmów przyspieszających prace sprawia, że usługi statystyczne są wykonywane niezwykle szybko i dokładnie. Można powiedzieć, że niekiedy ROBOTA robi się sama. Niemniej istnieją projekty, które kosztują majątki. Wynika to zazwyczaj z bardzo zaawansowanej problematyki i złożoności badanego zagadnienia. Ceny analiz statystycznych, tak jak ludzie, się różnią.

Ceny analiz statystycznych – Co kosztuje, a co nie kosztuje?

Czas to pieniądz. Analizy statystyczne wykonuje się w czasie, a co za tym idzie ceny analiz statystycznych zależą tylko i wyłącznie od jego poświęcenia na dany projekt. Niezależnie od obszaru, każdy specjalista wycenia projekt w zależności od tego ile będzie musiał nad nim pracować. Na pewno w przypadku projektów statystycznych nie kosztuje wycena. Wycena powinna być zawsze darmowa (w Metodolog.pl przynajmniej zawsze będzie). Projekty statystyczne zazwyczaj ocenia się etapami. Wynika to z faktu, że przy analizie danych trzeba podejmować decyzje od których zależy dalszy tok obliczeń. Niekiedy planowane 5 etapów kończy się na pierwszym etapie prac ze względu na słabą jakość danych, całkowity szum w danych, rezygnacje klienta lub jego całkowitą satysfakcję. Niekiedy praca się komplikuje i tych etapów robi się więcej. Postępowanie takie jest rozsądnym wyjściem przy ustalaniu ceny analiz statystycznych. Oszczędza to czas i pieniądze klienta, a statystyk tak czy inaczej ma zawsze zawsze pełne ręce roboty.

Ceny analiz statystycznych – Kiedy koszty wzrastają, a kiedy maleją?

Jak już wspomnieliśmy na początku, koszty wzrastają wraz z zaawansowaniem projektu. Projekty trudne, złożone, wymagające wykorzystania różnorodnych technik statystycznych i metodologii pracy z danymi są oczywiście droższe niż projekty standardowe. Projekty standardowe np. dostarczane przez studentów i naukowców polegają na budowanie modeli statystycznych, weryfikacji hipotez i wykonywaniu różnych obliczeń mających ZWYKLE charakter weryfikacyjny. Z tego względu projekty te nie mogą być drogocenne, bo ich charakter jest bardzo pospolity. Ceny analiz statystycznych projektów zaawansowanych takich jak drążenie danych, budowa modeli i struktur decyzyjnych, odkrywanie sygnału z szumu danych wymaga bardzo dużo czasu i wiedzy. Często zdarza się, że projekty są tak skomplikowane, że trzeba się doszkalać lub zapoznawać się z obszerną literaturą. Czas poświęcany na tego typu projekty się wydłuża przez co rosną koszty. Niemniej, im lepszą i doświadczoną firmę klient wybierze tym koszty związane z czasem pracy nad projektem będą mniejsze.

Chcesz abyśmy wycenili Twój projekt? Zadzwoń do nas 798 30 95 31 mgr Konrad Hryniewicz.