analiza statystyczna, analizy statystyczne, pomoc statystyczna, usługi statystyczne

Analizy statystyczne / analiza badań / metody statystyczne

Analizy statystyczne / analiza badań / metody statystyczne

Analizy statystyczne, usługi i kompleksowa pomoc naukowa w Nauka Metodolog.pl

Przeprowadzamy wszystkie elementy procesu przetwarzania informacji  w formie analiz danych dla firm oraz  wykonujemy analizy statystyczne i usługi dla naukowców piszących:

 • Prace statystyczno analityczne (badania statystyczne)
 • Pomoc statystyczna w pracach akademickich (prace magisterskie i doktorskie)
 • Projekty i granty badawcze (złożone projekty badawcze)
 • Artykuły naukowe do czasopism i jouranli (z każdej dziedziny nauki)
 • Projekty komercyjne (usprawnienia i optymalizacje procesów w firmach dotyczących zarządzania, produkcji i sprzedaży)
 • Rozwiązania statystyczne dla problemów biznesowych (redukcja kosztów i zwiększanie zysków osiąganych przez firmy)
 • Opracowania statystyczne, coroczne raporty i zestawiania w formie tego czym są obliczenia statystyczne na biurku szefa o 9 rano w piątek

analizy statystyczne

Dzięki naszej pomocy i tym jakie usługi statystyczne możemy Ci zaoferować osiągniesz wysoki poziom naukowości Twojego projektu oraz zwiększone zyski z biznesu.

Wszelkie działania przeprowadzamy podobnie jak nakazuje metodyka data mining CRISP DM lub inne sposoby na analizy statystyczne.

 • Staramy się znaleźć dane i informacje o zasadnym podejściu do zastanego problemu badawczego.
 • Omówienie projektu analizy statystycznej polega na przyjęciu odpowiedniej metodologii analitycznej.
 • Niezbędne jest przełożenie problemu naukowego/biznesowego na rozwiązanie wytłumaczone językiem jakim jest analiza statystyczna ze wszystkimi możliwymi lub potencjalnymi scenariuszami kroków i postępowań weryfikacyjnych.
 • W przypadku dużych projektów analitycznych warto jest wypróbować się nawzajem i dokonać próby sił zleceniodawcy i zleceniobiorcy. Szczególnie preferowaną opcją jest wykonanie projektu alfa/pokazowego lub małe analizy statystyczne usprawniające lub niezbędne do podjęcia decyzji, ale nie mającej kosztownych konsekwencji.
 • Niemniej jednak niektóre procedury analityczne czy usługi statystyczne są wysoce wystandaryzowanymi działaniami (szczególnie w nauce), które nie potrzebują takich rozwiązań.
 • Dlatego współpraca, zależnie od szacowanych gabarytów projektu może różnić się programem realizacji. Nasza praktyka nauczyła nas, że w 80% projektów z zakresu statystycznej analizy danych w nauce i biznesie ma charakter rutynowy.

Usługi statystyczne, pomoc statystyczna, statystyczna analiza danych

Niemniej jednak pozostałe 20% niestandardowych zleceń wzmacnia nas w przekonaniu, że czujność i skrupulatność przy wymianie informacji na temat problemu ściśle wiąże się z sukcesem projektu wykonywania takich działań jak analiza statystyczna i opracowania statystyczne.

Sukces projektu polegającego na przedsięwzięciu jakim jest analiza statystyczna w nauce lub analityce biznesowej jest w Metodolog.pl mierzony pod względem trzech aspektów:

 • zadowolenia klienta
 • realizacji celów klienta
 • wykonania prac w zakładanym budżecie
 • zakończenia projektu w ustalonym czasie

Będąc ekspertem w swojej dziedzinie nie koniecznie musisz być jednocześnie specjalistą w statystyce. Dlatego my oferując Ci profesjonalizm czym jest nasza pomoc statystyczna. Wszystkim studentom, badaczom, naukowcom i eksperymentatorom oraz innym osobom zainteresowanym analizami statystycznymi proponujemy wszechstronne usługi statystyczne w analizie danych do wszelkich prac naukowych i cenzusowych (m.in. prac naukowych, licencjackich, magisterskich, doktorskich, grantów, raportów i innych).

Wszelkie analizy statystyczne (od statystyk opisowych przez testy statystyczne i analizy zależności/korelacji do analiz wielowymiarowych i sieci neuronowych) wykonywane są za pomocą dowolnego oprogramowania statystycznego zgodnie z życzeniem klienta.

Prowadzimy usługi statystyczne drogą elektroniczną dla klientów z całego kraju.

Modelowa sytuacja działania z nami wygląda następująco:

Poniżej przedstawiamy tok pracy z klientami i ich projektami. Nie zawsze realizujemy taki program działań, ale najczęściej tak on wygląda. Zmienia się on najczęściej w zależności o wymiarów i gabarytów zleceń.

 • na pierwszym etapie są uzgadniane kwestie formalne.
 • poznajemy się.
 • zarysowujemy stan pożądany w którym Ty, Twoja hipoteza, problem badawczy lub Twój biznes ma się znaleźć.
 • myślimy nad elementarnymi krokami które przybliżą Ciebie lub biznes choć trochę do perspektywy ustalonej w punkcie 3.
 • poznaję potencjał, charakter i cel Twojego biznesu lub problemu badawczego oraz szacujemy cenę i czas realizacji
 • tworzymy umowę
 • wystawiamy fakturę
 • zabieramy się do pracy.
 • jeśli napotkamy jakieś problemy bądź jeżeli będziemy potrzebować więcej informacji o czymś, to skontaktuję się z Tobą osobiście albo zdalnie np. skype, messenger, telefon, fb jak kto woli i komu pasuje.
 • w momencie napotkania ciekawych, podejrzanych lub niejednoznacznych wyników kontaktujemy się i dyskutujemy co dalej.
 • na każdym z zaplanowanych etapów wysyłamy wyniki, sugestie, rekomendacje.
 • kończymy pracę w postaci sprawozdania w formie raportu z procesu.

Analizy statystyczne

Zakres usług:

W Metodolog realizujemy pomoc statystyczną przy wielu skomplikowanych projektów z zakresu statystyki oraz metodologii badań. Jesteśmy na bieżąco w tym co się dzieje na świecie w kontekście tego czym się zajmujemy na co dzień przy pracy z klientami. Stosujemy tradycyjne podejście do problemów, ale jesteśmy w stanie dostarczyć niestandardowe i nowe rozwiązania. Poniżej przedstawiamy zagadnienia którymi zajmujemy się w codziennej praktyce zawodowej. Poza tym zawsze realizujemy to na co umówimy się z klientem.

Wszystkie usługi statystyczne obejmują:

Zazwyczaj staramy się dostarczać pełen pakiet końcowy dla klientów. Niemniej zdarza się, że klienci niektórych rzeczy nie chcą lub nie potrzebują. W takich wypadkach stosujemy spersonalizowane realizacje. Niemniej uśredniając to najczęściej naszym klientom dostarczamy poniższych zbiór usług i dóbr.

 • raport z wynikami oraz ich interpretacją
 • plik z danymi (różne formaty)
 • dodatkowe elementy na życzenie (prezentacje itp.)
 • analizy dla nauk społecznych, psychologii, nauk ekonomicznych, medycznych, technicznych i wielu innych… (możemy przetwarzać wszystkie informacje, które są wyrażone w liczbach i symbolach)
 • długoterminowy serwis obliczeń i doradztwa

Metodolog.pl jest dostawcą usług statystycznych i rozwiązań naukowych a zarazem rzetelną i długo działającą firmą na rynku.

Praktyka i doświadczenie dużo nas nauczyło. Wiele pytań badawczych i przewidywań jest zależna od tego jaki kształt ma przyjąć szacowany wynik. Dlatego wiele hipotez i problemów badawczych może być weryfikowana wieloma typami metod statystycznych. Metodolog ma na swoim zapleczu badawczym testy i algorytmy odpowiadające na wymagania 99% problemów. Zapewniając w ten sposób nawet bardzo wysublimowane wyniki. Poniżej przedstawiamy spektrum wykonywanych testów statystycznych. W zależności od wymagań projektu jesteśmy dowolnie manipulować testami statystycznymi i procedurami obliczeniowymi by uzyskiwać pożądane rezultaty (widziane z perspektywy stawianych przewidywań lub celu analizy). Oczywiście służymy pomocą statystyczną / naukową i dobrymi radami w kwestii doboru testów statystycznych i metod służących do estymacji pożądanych wyników. Niekiedy ze względu na skomplikowany charakter wykonywanych przez nas usług przeszukujemy literaturę dotyczącą obliczeń i metod statystyki współczesnej (oraz tej najświeższej) by jak najlepiej dopasować techniki obliczeniowe do problemów naukowych badacza zlecającego nam projekt.

pomoc statystyczna statystyka metodolog

Do wykorzystywanych przez nas metod statystycznych należą między innymi testy i modele realizujące skomplikowane zadania. Są to między innymi metody weryfikacyjne:

Do obliczeniowych metod eksploracyjnych należą:

 • analiza skupień (wykrywanie skupisk obserwacji lub zmiennych do siebie podobnych)
 • analiza czynnikowa PCA (redukcja danych i wykrywanie wymiarowości danych)
 • analiza koszykowa (analiza asocjacji w zbiorze danych)
 • analiza korespondencji (eksploracyjne okno na dane)
 • sieci Cohonena
 • mix analiz wchodzących w skład metod wykorzystywanych przy weryfikacji hipotez i problemów badawczych

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich narzędzi, technik i procedur statystycznych bo jest ich zbyt wiele. Na co dzień  wykorzystujemy różnorodne techniki, wskaźniki oraz metodologie analityczne by realizować dla Was w odpowiedni sposób przewidywania i modele wyjaśniające. Czasem wykorzystujemy łączone analizy, modelujemy dane oraz zjawiska (np. modelowaniem równań strukturalnych). O to wszystko możesz nas podpytać. Mailowo bądź telefonicznie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

psychologiczny naukowy test osobowości Mirrr

Wszyscy nasi klienci korzystający z naszej oferty dostają od Metodolog.pl w gratisie 2 darmowe dostępy do testu Mirror o wartości 200 zł.

 ***Notka końcowa***

Pamiętaj, że podczas poszukiwania osoby, która zajmie się tym czy jest analiza statystyczna Twoich danych możesz natrafić na każdego.

Wiedz, żeby nigdy nie ufać osobom, które nie mają działalności gospodarczej, nie są transparentne lub które nie zajmują się nauką na co dzień. Kilka razy w miesiącu mamy przypadki osób i firm, które zwracają się do nas o analizę statystyczną danych ze swoich badań lub biznesu ze względu na na to, że ich pomoc statystyczna zawiodła. Wszystko było by ok, gdyby nie byli zrozpaczeni straconym czasem i budżetem. Prócz pomocy psychologicznej korygujemy im obliczenia, modele i raporty. Nasza pomoc statystyczna zazwyczaj wygląda tak, że robimy wszystko od nowa z racji tego, że trudniej jest doszukiwać się błędów i śledzić logikę wcześniejszego wykonawcy. Warto się zastanowić nad wyborem usługodawcy rozwiązań naukowych. Nauka i prowadzenie biznesu to nie jest praca na wariata.

Warto poświęcić chwilę na zainteresowanie się danym dostawcą i tego jakiej jakości jest jego oferowana pomoc statystyczna, prześledzić jego kroki pracy, zawartość strony internetowej oraz poprosić o materiały które publikuje naukowo lub na blogu.

Ryzyko jakie niesie błąd przy wyborze specjalistycznej firmy oferującej usługi statystyczne w przetwarzaniu danych może wpływać na rozwój kariery naukowej,  na straty finansowe lub materialne w firmie oraz na pogorszoną kondycję prowadzonego biznesu. Metodolog ma cel uświadamiania klientów w kwestii złych lub nieetycznych praktyk wykonywanych przez podrzędne firmy oferujące tego typu rozwiązania.

W Metodolog.pl są Państwo chronieni umową dotyczącą realizacji przez nas świadczonych usług statystycznych, metodologicznych i badawczych oraz gwarancją wykonania najwyższej jakości prac wraz z troską o najmniejsze detale i zawiłości. Działamy w analizach i badaniach około 8 lat i nasze oczy widziały już na prawdę wszystko. Poczynając od dramatycznie i nieumiejętnie wykorzystanych testach statystycznych po nieumiejętnie sfałszowane analizy statystyczne.

Współpraca z nami nie kończy się na etapie wysłania raportu, dokumentacji analitycznej lub badawczej. Staramy się utrzymywać kontakt z naszymi klientami poprzez informowanie ich o nowościach w naszej firmie a także o pożądanych przez nich rozwiązaniach w wykorzystywaniu wiedzy o statystyce i metodologii badań w ich dziedzinach pracy naukowej. Na dzień dzisiejszy z naszego NEWSLETTERA korzysta 2398 klientów.

Dla wielu ta notka końcowa może być trochę dziwnym i niezbyt profesjonalnym zachęceniem do skorzystania z usług statystycznych i analiz danych akurat w Metodolog.pl niemniej kwestie poruszane powyżej to autentyczna norma na rynku.

Wynika to z tego, że wiele studentów w trakcie studiów zapoznaje się z podstawami statystyki i dzięki temu „GOLI” innych studentów za to, że oferuje im pomoc statystyczna w analizie danych pracy domowej na zajęcia  lub pracy licencjackiej/magisterskiej. Po kilku lepszych lub gorszych projektach stwierdzają oni, że takie analizowanie danych może być bardzo dobrym sposobem na życie lub zarobek na boku i realizują swoje przedsięwzięcie dalej. Ze względu na to, że mają niskie kwalifikacje w statystyce i metodologii badań, nieświadomie podejmują się projektów, które z daleka wyglądają jak kolejny normalny projekt. Bez krytycznego zastanowienia zabierają się za pracę w której raczej nie mają odpowiedniego poinformowania na temat stosowanych miar, procedur i metodologii postępowania analitycznego. Skutkuje to tym, że stosują oni nieodpowiednie metody do specyficznych danych i problemów, a otrzymane przez to wyniki wpływają na nieodpowiednie wnioski oraz błędne rekomendacje (może to wynikać z świadomej lub nie tendencji do hakowania analiz).

Poczynając od tego, ze osoby takie mają w większości niskie kwalifikacje na wejściu to również się nie doszkalają. Oczywiście w pewnym zakresie projektów działają rewelacyjnie, ale zakres ten jest bardzo podstawowy  i ograniczony. Przez to ich sukcesy w projektach prac ograniczają się do analizy statystyczne -powiedzmy, że na zadowalającym poziomie- prostych korelacji i zależności o charakterze liniowym.  Poważniejsze badania wymagają aplikowania poważniejszych i bardziej dopasowanych metod analitycznych ze względu na mniej lub bardziej subtelne czynniki warunkujące wybór odpowiednich procedur obliczeniowych.

Na temat błędnie wykonanych analiz statystycznych moglibyśmy napisać książkę pt: „Jak nie analizować danych” lub postawić osobny blog. Po roku mielibyśmy penie około 40-50 wpisów odnośnie spartolonych statystyk i dramatycznych historii osób odpowiedzialnych za prace naukowe i decyzje w firmach.

Władzą jest wiedza o źródłach zmienności Metodolog.pl motto

Wyjaśnienie definicji dotyczących takich kwestii jak analiza statystyczna, usługi statystyczne i pomoc statystyczna oraz rzeczy jakie są z nimi powiązane:

Analiza statystyczna

 • procedura matematyczna podsumowująca dane ilościowe w sposób pozwalający na wyciąganie wniosków lub podejmowanie decyzji

Usługi statystyczne

 • czynności realizowane przez zleceniodawcę na rzecz zleceniobiorcy polegająca na rozwiązaniu problemu naukowego lub biznesowego za pomocą technik obliczeniowych przy zachowaniu najwyższej staranności i współczesnych standardów

Techniki statystyczne

 • procedury lub zbiory kroków pozwalających na utworzenie odpowiednich konstrukcji statystycznych pozwalających na realizowanie bardziej złożonych operacji lub wyciągania wniosków

Metody statystyczne eksploracji danych

 • są to techniki pozwalające na przeszukiwanie danych w celu odnalezienia istotnych związków lub selekcji danych do dalszej obróbki

Procedury weryfikacyjne

 •  są formalne analizy statystyczne pozwalające na wyciąganie wniosków na podstawie jednoznacznego odrzucenia lub pozostania przy hipotezie zerowej (przy szczególnych typach analiz np. Analizach Bayesowskich analiza taka ma nieco inny charakter, ale nadal pozostaje ona formalną procedurą weryfikacyjną)

Analiza statystyczna w biznesie

 •  polega na wykrywaniu tendencji i wzorców w zbiorach danych (najczęściej tego typu analizy  mają przynieść ekonomiczne korzyści związane z redukcją kosztów lub zwiększeniem zarobków firmy)

Analiza statystyczna danych w nauce

 •   jest to pomoc statystyczna i polega na matematycznej weryfikacji hipotez, przewidywań, problemów badawczych oraz określeniu siły badanych zależności lub wzajemnych wpływów zjawisk na siebie (w tego typu postępowaniach analitycznych dąży się do poznania prawdy naukowej).

Sukces projektu analitycznego jest to uwieńczenie współpracy między klientem a analitykiem polegającej na:

 • 1) realizacji wszystkich oczekiwań klienta w ustalonym terminie
 • 2) wykonaniu wszelkich prac i działań w umówionej na początku prac kwocie
 • 3) wykonanie wszelkich starań by projekt końcowy był bliski oczekiwaniom badawczym lub biznesowym klienta
 • 4) zadowoleniu klienta ze współpracy z usługodawcą statystycznym

Metodologia prac w specjalistycznej firmie zajmującej się przetwarzaniem danych ilościowych

 •  jest to modus operandi pracy z klientem z małymi wyjątkami i odchyleniami od standardowego toku pracy (najczęściej przy konsultacji tego ze zleceniodawcą)

Gratisy od firmy

 • są to najczęściej stosowane nieodpłatne prezenty lub usługi statystyczne jako dodatkowe działania  przekazywane klientowi

Analizy statystyczne badań

 •  jest to statystyczne przetwarzanie zebranych informacji pod kątem odpowiedzi na pytania naukowe lub w kierunku realizacji jakiegoś celu np. utworzeniu modelu wyjaśniającego,  właściwości pomiarowych kwestionariusza badawczego lub utworzeniu scenariusza postępowania w różnych sytuacjach.

Opracowania statystyczne lub opracowanie statystyczne

 • polega to na opisaniu podjętych czynności obliczeniowych w kierunku uzyskania pożądanych efektów statystycznych użytecznych w wyciąganiu wniosków

*** Strona ta powstała na rzecz lepszego pozycjonowania w wyszukiwarce. Niemniej jednak zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dotyczącej: Analizy statystyczne, usługi statystyczne, pomoc statystyczna,  opracowania statystyczne, metody statystyczne, analiza statystyczna wyników badań ***